Adam Marasek

Adam Marasek

Urodziłem się w Zakopanem . Od najmłodszych lat narty i góry towarzyszyły mi w życiu.
Mając 3 lata dostałem od rodziców moje pierwsze, drewniane narty i od tego czasu zaczęła się moja narciarska przygoda, która trwa do dzisiaj.

Tak samo z górami. Na pierwsze tatrzańskie wycieczki zabierali mnie rodzice. W czasie studiów na AGH narty i góry stały się moją prawdziwą pasją. W tym czasie zostałem przewodnikiem tatrzańskim, instruktorem narciarskim.
Moje pasje udało mi się połączyć z pracą zawodową.

Przez ponad 8 lat pracowałem w Wytwórni Nart w Szaflarach pełniąc między innymi funkcje szefa komórki doświadczanej i głównego konstruktora. W 1974 roku zostałem ratownikiem Grupy Tatrzańskiej GOPR a od 1984 zostałem ratownikiem zawodowym .

Pozwoliło mi to na zdobycie wysokogórskiego i narciarskiego doświadczenia i sformalizowania moich umiejętności poprzez uczestnictwo w wielu kursach, szkoleniach i wyjazdach w Alpy, Dolomity, Kaukaz, Hindukusz. Przez wiele lat pełniłem funkcję zastępcy naczelnika TOPR i profilaktyka, co zaowocowało artykułami o bezpieczeństwie
w górach i analizą górskich i narciarskich wypadków. Współpracuję z „Taternikiem”,” Wierchami”, „ Tatrami”, „Tygodnikiem Podhalańskim”, innymi czasopismami górskimi.

Jestem:
Starszym instruktorem ratownictwa tatrzańskiego TOPR
Przewodnikiem wysokogórskim IVBV oraz Przewodnikiem Tatrzańskim I klasy
Instruktorem wykładowcą SITN-PZN, zawodowym ISIA, narciarstwa wysokogórskiego PZA